Najlepszy t-shirt – jak wybrać?

monka

monkakids
Listopad 5, 2016

Podziel się

Najlepszy t-shirt – jak wybrać?

Lato to wymagająca pora roku i zdecydowanie nie jest to czas odzieżowych kompromisów.  Dobry t-shirt to podstawa! Zwłaszcza dla szalejących w słońcu dzieciaków. Jaki powinien być ten idealny dla dziecka?

T-shirt powinien być przede wszystkim cienki, przewiewny i przyjemny w dotyku. Ale oprócz tego, nie może zawierać szkodliwych substancji. W tej kwestii warto zwrócić uwagę na podane przez producenta informacje o pochodzeniu materiału, z którego uszyto koszulkę. Jeśli jest on opatrzony certyfikatem OEKO-TEX, to możemy mieć  pewność, że spełnia normy zawartości substancji szkodliwych. Zresztą niezależnie od pory roku, ten certyfikat jest dla mnie minimum przy wyborze ubrań dla dziecka. Produkcja tkanin to szokująco intensywna pod względem wykorzystania substancji chemicznych branża i warto unikać wszystkiego, co szkodliwe, zwłaszcza jeśli mówimy o przylegającym do ciała materiale.

Dobrze jest, jeśli w składzie t-shirtu nie znajdziecie poliestru, bo dla małych ciałek nie ma nic lepszego niż naturalne materiały. Czytajcie metki, pytajcie producentów i podejmujcie świadome wybory, zwłaszcza w kwestii ubrań dla dzieci. Wybierajcie bawełnę, która świetnie oddycha. Z dodatkiem elastanu materiał daje niesamowity komfort noszenia, bo ubranie staje się elastyczne.

Cena czyni cuda, ale często tylko przy kasie. I często już po pierwszym praniu okazuje się, że cudów nie ma. Dobra koszulka nie powinna rozciągać się i skręcać w szwach, a niezależnie od ilości prań zachowywać swoją miękkość i kolor.

Dlatego zachęcam was do zakupów u małych producentów, dla których dobro dzieci i los świata nie są obojętne J. Szukajcie tych, którzy oferują tylko certyfikowane materiały, bo dzięki temu macie pewność, że wybieracie wśród tego, co najlepsze dla dzieciaków.

Leave Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowszy lookbook

Zobacz zdjęcia nowej kolekcji